Jak funguje výkup nemovitostí?

Dostali jste se do špatné finanční situace a váznou na Vaší nemovitosti dluhy a zvažujete odkup jejich nemovitosti? Jedna možnost, jak z toho ven je tzv. osobní bankrot – což znamená oddlužení. A co vlastně je odkup nemovitosti? Je to realito – finanční operace, kdy se kupující po úhradě požadované prodejní ceny ze strany prodávajícího stane majitelem nemovitosti.

Výkupem nemovitosti získáte čas a finanční prostředky ke koupi nové nemovitosti nebo k vyplácení jiných dluhů. Tímto výkupem můžete předejít různým problémům. V případě dluhu Vaší nemovitosti může dojít až k nařízení dražbě soudním exekutorem.

Druh těchto dluhů může být různý např. nezaplacené povinné ručení, pokuta v MHD, nezaplacené účty za elektřinu, vodu, plyn, jestliže se v této situaci ocitnete, čím dřív ji začnete řešit, tím méně to pro Vás bude nákladné.

Obrázek1

V opačném případě, kdy se dluhy neřeší, může dojít k nucenému prodeji nemovitosti za jinou cenu než při klasickém prodeji. Pokud jste vlastník zadlužené nemovitosti, pamatujte, že čím dříve situaci začnete řešit, tím více peněz ušetříte.

MOŽNOST ODDLUŽENÍ NEMOVITOSTI

Můžete si nechat refinancovat své dluhy – pokud má nemovitosti více dluhů, je vhodné je sloučit do jednoho úvěru či hypotéky a nastavit si měsíční splátky, které jste schopni splácet. Při sloučení ušetříte spoustu peněz za poplatky a úroky.
Druhou možností je prodej nemovitosti, to nastává v situaci, kdy dluh je tak vysoký, že jej nejste schopni splácet. Tým, který se skládá z obchodníků a právníků Vám pomůže prodat nemovitost za nejvyšší možnou cenu.

ZPĚTNÝ LEASING NEMOVITOSTI

Tento leasing je určen osobám, které chtějí sloučit nevýhodný úvěr, chtějí vyplatit exekuci, nemohou získat nebo nechtějí půjčku od banky či nebankovní společnosti.
Zpětným leasingem lze vyřešit spoustu nepříjemných situací. Předností je to, že např. nemovitost o stejné hodnotě lze poskytnout vyšší částku než při zástavním financování. Klient na základě kupní smlouvy předloží investorovi vlastnická práva k nemovitosti.

Z výnosu této kupní smlouvy se musí v první řadě uhradit případné dluhy a exekuce váznoucí na nemovitosti. Poté se musí vyplatit všechny finanční závazky klienta které by ohrozily v budoucnu jeho platební morálku. Zbytek finančních prostředků je zasláno klientovi na účet, který uvede ve smlouvě.

Obrázek2

Investor s klientem současně s uzavřením kupní smlouvy uzavírá nájemní smlouvu, se kterou je klient okamžitě oprávněn užívat předmětnou nemovitost a užívat ji způsobem na jaký byl dosud zvyklý.

JAK VÝKUP NEMOVITOSTI PROBÍHÁ

  • jednoduše zavoláte nebo vyplníte online formulář výkupní společnosti a poskytnete jim informace nutné k odhadu tržní ceny vašeho bytu, domu, pozemku.
  • společnost ověří Vaší dluhovou a majetkovou situaci
  • společně s Vámi projdou a vyčíslí Vaše dluhy a navrhnou pro Vás to nejlepší řešení
  • společnost připraví odhad a nabídku kupní ceny za Vaši nemovitosti, v případě složitějšího případu Vás kontaktují
  • vyberete si řešení, které Vám vyhovuje nejvíce
  • společnost zadá advokátní kanceláři příkaz k vypracování potřebné smluvní dokumentace
  • zajistíme realizaci řešení, které jste si vybrali
  • společnost by měla, vyjednávat s věřiteli a s úřady
  • okamžité vyplacení finančních prostředků

Chcete vědět více nebo rovnou pomoci s výkupem? Kontaktujte nás na stránkách Vykupnemovitostipraha.cz – vykupujeme nejen v Praze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup