Když bazén, tak do země

Bazén bývá zpravidla tím posledním, co si lidé při zařizování a rekonstrukci rodinného domu či rekreační nemovitosti pořizují. Je logické, že nejprve chtějí mít zateplenou fasádu, novou střešní krytinu, v pořádku topnou soustavu včetně komínu a alespoň do jisté míry rekultivovanou zahradu. Bazén na staveništi ztrácí svůj význam už jen proto, že byste se od vodní hladiny kolem sebe rozhlíželi leda tak po lešenářských trubkách, a navíc byste museli překračovat před vstupem do vody hromady stavebních sutin.

žena v bazénu

O existenci zahradního bazénu musíte být naplno přesvědčeni. Musíte si být vědomi jeho předností a také alespoň základních pravidel užívání a údržby, a zároveň si musíte být jisti, že jej využijete a nebude vám na očích jen na ozdobu, i když tato funkce je také nezanedbatelná. Toto se však týká pouze bazénů do země. O nadzemním bazénu ani neuvažujte, chcete-li ze svého pozemku vytvořit skutečný skvost, kam budete s radostí přijímat i vaše hosty.

dívka ve vodě

Bazény zapuštěné v zemi vytváří ve venkovním prostoru výjimečnou atmosféru, jakou nelze ničím jiným napodobit. Voda uzavřená v bleděmodré nádrži láká nejen k ponoření pod hladinu, ale i k mnoha tvůrčím a relaxačním činnostem. V bazénu a jeho bezprostředním okolí máte možnost hrát společenské hry, svačit či večeřet, klábosit na rozmanitá témata a řešit s lidmi mnoho záležitostí, které chcete projednat někde mimo kancelář a uzavřené prostory. Pamatujte také na to, že člověk v plavkách odhazuje svou společenskou masku, která bývá typická zejména pro osoby v saku a košili s kravatou nebo svátečním kostýmu a lodičkách na podpatku. Jakmile si muž ponechá pouze plavkové šortky a žena dvoudílné plavky, doplněné maximálně sponou do vlasů, odkrýváme mnohem víc své nitro, svou duši, a probíhá mezi námi také více přirozeného toku vnitřní energie.