Agenti S.H.I.E.L.D. – méně známý příbuzný Avengerů

I pokud nejste fanouškem komiksových superhrdinů, asi jste zaznamenali hype kolem Avengers. Třetí a čtvrtý díl se staly jedněmi z filmů, které vydělaly nejvíce peněz v historii kinematografie. Součástí světa je přes 20 filmů, ale i pár seriálů. O jednom z nich bych vám chtěl povědět. Jedná se o nedoceněný seriál – Agents of S.H.I.E.L.D. Pokud jde o počet diváků nebo o rozpočet, tak se se svými filmovými příbuznými nedá srovnávat, jedná se o mnohem nižší ligu. Seriál si přesto zaslouží vaši pozornost, obzvláště pokud jste fanoušky MCU.

ohnivá kouzelnice

Seriál běží již od roku 2013. Jeho autorem je Joss Whedon, jenž je známý i dalšími seriály, například Firefly, Dollhouse nebo Buffy, přemožitelka upírů. Seriál se točí kolem agenta Coulsona, kterého si můžete pamatovat z prvních Avengers, a jeho týmu. Coulson je členem mezinárodní organizace S.H.I.E.L.D, jejímž úkolem je chránit Zemi před hrozbami z jiných planet a dimenzí. Jedním z jejich hlavních nepřátel je Hydra, zločinecká organizace, jež chce ovládnout svět. Obě tyto organizace používají vyspělé technologie, aby dosáhly svých záměrů.

Ze začátku je seriál epizodický (každý díl řeší svůj vlastní příběh) a my můžeme v klidu poznávat hlavní postavy. Ke konci první série, když je seriál ovlivněn událostmi filmu Captain America: Návrat prvního Avengera, ale začne příběh nabírat obrátky a začíná ta pravá jízda.
magické oko

Seriál má celkem 6 sérií a byla oznámena sedmá, poslední. Každá z nich má uzavřený příběh, ale stále sledujeme tytéž postavy, jak se vyvíjí.

I přes svůj pomalý rozjezd se jedná o velmi kvalitní seriál. Oproti filmům je zde více času postavy poznat a více rozvinout jejich osudy. Seriálu pochopitelně nechybí akce, zajímaví záporáci, zvraty ani romantika. Užijete si vyspělé technologie, cesty časem, jiné planety, mimozemšťany, hrdiny i padouchy obdařené superschopnostmi a mnoho dalšího. Seriál navíc sleduje časovou osu filmů a občas je událostmi v nich ovlivněn.