Co si přibalit na dovolenou k moři

Právě zima je obdobím, kdy řada lidí začíná plánovat svou letní dovolenou. Každá cesta vyžaduje přípravu. Co byste si určitě neměli zapomenout zabalit?

Plavky

Základem pro dovolenou nejen u moře jsou samozřejmě plavky. Muži i ženy mají možnost využít poměrně širokou variabilitu provedení. Současné obchody nabízejí širokou škálu střihů i barev.

Ty podléhají jednak trendům, ale zapomenout bychom neměli ani na to, co nám sluší, lichotí postavě a v čem se cítíme adekvátně pohodlně. Muži tak většinou upřednostňují volné plavky s nohavičkou. Ty mají ovšem vystavenou pomyslnou stopku na většině koupališť. Pak je vhodné sáhnout po upnutém střihu boxerkového typu.

To dámy řeší výběr svého koupacího úboru mnohdy více. Důležité pro ně je, aby i nikterak velkou část těla nezakrývající kousek šikovně podtrhl to, co má upoutat pozornost, ale odvedl zrak ostatních od toho, co si přejeme spíše zakrýt.

žena v plavkách

Většina žen preferuje klasické bikiny. Dávno už totiž neplatí, že ryze sportovní by byly pouze jednodílné plavky. Pokud se neplánujete jen slunit na pláži, sáhněte jednoduše po sportovních bikinách. Velký výběr vám nabídnou bikiny Mystic.

Boty do vody

Boty do vody stále nebývají úplně samozřejmou součástí zavazadel sbalených na letní radovánky. Vzít bychom si je měli přitom jednoznačně nejen na vodní sporty, ale i na „obyčejné“ koupání.

A to bez ohledu na to, zda se vydáte stovky kilometrů za azurovým mořem nebo zůstanete u českého rybníka či řeky. Boty do vody totiž chrání chodidlo před zraněním, ať už například od ostrých kamínku nebo od nečistot na pláži. Ty s tvrdší podrážkou odolají dokonce i kamenitému dnu nebo nebezpečným mořským živočichům.

Důvodem, proč se vybavit obuví do vody, je však také poskytnutí opory a stability. Neoprenové boty vás tak například mohou ochránit před uklouznutím.
Bota by tak měla především dobře sedět, tedy být vyrobena v odpovídající velikosti.

Z tohoto důvodu si raději vyberte nazouvací obuv než tu s přezkovým mechanismem. Ten totiž podléhá opotřebení. I původně dobře padnoucí provedení můžete ztratit.

Ručníkové pončo

Svou pozornost si žádají také ručníková ponča. Jedná se o praktický doplněk k vodě. Jde o jakýsi přehoz bez rukávů vybavený kapucí.

Dnes se jedná o módní doplněk, ale i součást vybavení pro sportovce a outdoorové nadšence. Ponča ale využijete vy i vaše děti právě i při relaxaci u vody. Nahradí vám totiž v jediném kousku osušku, župan i deku.

ručníkové pončo

Ponča jsou praktická a slušivá. Můžete se do nich zabalit, kdykoli je vám chladno nebo se potřebujete osušit. Navíc si na ně můžete lehnout a použít je tak místo ručníku. Vyrobena jsou z dobře savého a rychleschnoucího materiálu, většinou z bavlny nebo polyesteru.

Z hlediska výběru prakticky můžete volit ryze podle svých preferencí ohledně vzhledu. Velikost i střih totiž u ponča pro dospělé je univerzální.