Jak jednoduše vybrat koberec


Pro jaký účel a do jaké místnosti koberec kupujeme
 
Dětský pokoj
Vaše děti ocení velkou barevnost koberce. Holčičkám se budou líbit koberce poseté květinami, princeznami, vílami a zvířátky. Kluci se nadchnou pro nestárnoucí klasiku – koberce s vyobrazením silnic a měst, na kterých mohou jezdit se svými autíčky. Také motivy vesmíru, zvířátek, farem, a mapy světa jsou u kluků oblíbené. Obchody nabízí i koberce s motivy oblíbených seriálových a filmových postav.
 koberec do obývacího pokoje
Koberec v dětském pokoji může být položený po celé ploše místnosti. V případě dřevěných a laminátových podlah zvolíte koberec kusový, který lze po místnosti libovolně přesouvat.
 
Ložnice
 
Do pokojů, kde odpočíváme, si můžeme vybrat koberec s vyšším vlasem. V těchto místnostech je předpoklad, že koberec nebude příliš zatěžován a nehrozí rychlé sešlapání struktury koberce.
 
Obývací pokoj
 
V reprezentativní místnosti našeho bytu bychom měli vybírat koberec obzvlášť pečlivě.  Bereme vždy do úvahy vzhled a styl zařízení obývacího pokoje. Koberec by měl ladit se závěsy a s pohovkou. Podle typu podlahy se rozhodneme, zda budeme chtít koberec po celé ploše místnosti, nebo jen kusový koberec.
koberec s vysokým vlasem
 
Výběr dle nášlapné vrstvy koberce
 
Konstrukce nášlapné plochy koberce může být:
Střižený vlas – vyniknou na něm vzory a má vyšší odolnost proti sešlapání díky sestříháním konců vláken na stejnou výšku.
Smyčka – odolné proti vůči zatížení a vlákna se po zatížení vracejí do původního stavu. Tyto koberce jsou vhodné pro místnosti, kde bude intenzivní provoz.  
Strukturovaná smyčka – koberec působí plasticky díky nestejnoměrnému utahování smyček při tkaní koberce.
Střižený vlas – smyčka – koberce s tímto povrchem jsou kombinací předchozích dvou technologií výroby. Díky tomu jsou plasticky různorodé a dodají 3D rozměr i jednoduchým jednobarevným kobercům.