Nezvyklé praktiky, jak ušetřit

Vzít si druhý pracovní poměr, neutrácet za zbytečnosti a další rady, které všichni znají a možná i praktikují, ale peníze, jako by jim stále někde mizely. To proto, že ještě nevyzkoušeli následující rady:
hnědá peněženka

Psát, psát, psát

Každá koruna, která vám projde rukama by měla být někde zaznamenána. Podnikatelé a firmy to dělají neustále v účetních knihách. Tak proč by nemohl řadový člověk. Kupte si deníček, či stáhněte si finanční aplikaci do telefonu a evidujte. Na konci měsíce, když si shromážděné údaje o pohybu financí znovu prohlédnete, možná se budete velice divit, na co přijdete. Možná zjistíte, že si zbytečně kupujete drahou kávu v kavárně místo toho, abyste si ji uvařili doma skoro zadarmo.
růžové pokladničky

Jak často se sprchujete?

Další ohromné výdaje jsou energie. Plyn, elektřina a hlavně voda. Průměrnému člověku stačí sprchovat se jednou za 2 dny. Akutní problémy v létě dokáže vyřešit deodorant nebo správně užitá voňavka. Dalším rozhodujícím faktorem je teplota vody. Teplá bývá přibližně 5x dražší než studená. Sprchování studenou vodou, a ještě jednou za dva dny vám zmenší výdaje na vodu až 10x.
Chcete ušetřit plyn a elektřinu? Připravujte si jen tolik jídla, abyste ho dokázali spotřebovat ihned. Šetříte tím na spotřebě ledničky, mikrovlnky a sporáku, a navíc budete jíst zdravěji. Dále si kupte fotobuňky na pohyb připojené ke světlům tam, kde ve vaší domácnosti nejvíce zapomínáte zhasínat. Vyměňte všechny žárovky za LED šetřivé. To vám dokáže snížit spotřebu až o 50%

Vystačte si sami

Obědvání v kantýně či restauraci, kavárny, bary jsou jistě důležité pro sociální kontakt. Ovšem co takhle jednou výjimečně pozvat hosty k sobě domů a připravit domácí kávu, koupit rozumné pití a občerstvení. Častokrát je zaručeno více zábavy než na veřejných místech. Připravíte si lepší atmosféru, a ještě vám v peněžence zbude nemalý obnos, který byste utratili při flámu v jednom z předražených barů.
Zkuste některou z těchto rad a nebudete se stačit divit.