Nízký zisk nemusí být tragédie

I když se považuje hamižnost obvykle za špatnou vlastnost, není rozhodně odůvodněné dívat se na podnikatele úkosem jenom proto, že tito usilují hlavně právě o peníze. Protože k tomu mají soukromníci pádný důvod. Jsou to totiž jenom a pouze oni, kdo zodpovídají za to, budou-li mít z čeho žít, a jsou to také jenom oni, kdo se musí postarat o bezproblémové a dostatečné financování jejich firem. Jim stát ani nikdo jiný nic nedá, pokud si na sebe a provoz svých firem nevydělají, jsou sami zodpovědní za to, že u nich bude po ekonomické stránce všechno v normálu. A proto zkrátka musí vydělávat co nejvíc, aby se se svými povinnostmi vypořádali a udrželi se nad vodou.

střecha z eur

Ale ani podnikatelům, kteří se maximálně snaží, není vždy osud příznivě nakloněný. I oni se někdy můžou dostat do problémů, které už se jim nepodaří vlastními silami zvládat. A když jim nestačí vlastní zisky, musí hledat další zdroje peněz, jimiž by dokázali všechno potřebné financovat.

Ale peníze jenom tak někdo z ruky nedá. A tak se podnikatelé shánějící třeba půjčku snadno dostanou do nezáviděníhodné pozice i kvůli tomu, že touží po nějaké půjčce, ale nedostanou ji. Žádají o ni v bance, ale dozví se, že mají třeba vzhledem k výši svých příjmů nebo záznamům v registrech dlužníků smůlu.

peníze eura

Ale peníze se zkrátka obstarat musí, a tak je třeba zkoušet to u dalších a dalších půjček. Tak dlouho, dokud to nevyjde. Tedy často tak dlouho, dokud se neobjeví hypotéka pro podnikatele, kterou se jim dostat podaří.

U nebankovní hypotéky, která v tomto případě může dosáhnout https://www.flowee.cz/on-air/blogy/1629-5-tipu-jak-dosahnout-vlastniho-stesti-cislo-3-je-dulezite až hranice sta milionů, se totiž nevyžaduje ani prokázání velkých příjmů, ani registry dlužníků zcela bez negativních záznamů. Tady je nutné dát jenom záruku, jíž je vhodná nemovitost. A taková záruka pak je jistotou, že žadatel půjčku na podnikání dostane. I kdyby byl na hony vzdálen ideálu.