Poznávací zájezdy

Každý máme rádi úplně jiný druh zábavy a každý si představujeme úplně jinak strávenou dovolenou, někdo si nejraději zůstane po celou dobu své dovolené u moře, nebude nikam odjíždět a nechá se pouze opalovat zářícím slunce a ochlazovat studenou vodou z bazénu či moře. Naopak jiní na své dovolené chtějí poznat i něco nového a ne pořád jen odpočívat. Pro tento typ lidí zde jsou poznávací zájezdy, na poznávacích zájezdech se oproti pobytovým člověk pohybuje mezi více místy a stále poznává nové kulturní, přírodní či jiné památky, které ho zajímají. Člověk nelenoší pouze na pláži či u hotelu, ale objíždí vše, co ho zajímá.

belgická řeka

Výhodou poznávacích zájezdů je, že si z dovolené přivezeme i něco jiného než jen dozlatova opálenou kůži. Poznáme spoustu nových míst, o kterých můžeme vyprávět všem svým známým a vytahovat se s krásnými fotkami památek, které jsme pořídili. Další výhodou je zde určitě to, že si můžeme mnohem více procvičit naše jazykové dovednosti například v angličtině. I když pojedeme na poznávací zájezd s cestovní kanceláří, budeme se zde muset přeci jen trochu více dorozumívat v obchodech a na památkách, tudíž si můžeme cizí jazyk procvičit trochu lépe než v hotelu na recepci.
noční Budapešť

Co je však oproti tomu nevýhodou, je určitě odpočinek. Při poznávacím zájezdů můžeme všechny památky obcházet pěšky a za jeden jediný den můžeme mít v nohách i dvacet kilometrů a po dovolené přijedeme domů namísto odpočatí spíše zničení a vše budeme muset dospat. Další velkou nevýhodou, která se týká především rodičů, je, že si s sebou ve většině případů nebudou moci vzít své děti. Všichni chápeme, že děti až tolik nebaví obcházet památky a poslouchat, kdo před třemi sty lety postavil tento hrad a co se odehrálo v támhleté zahradě. Jen málo dětí by dalo raději přednost poznávacímu zájezdu před pobytovým.

Každý si musíme zájezd vybrat podle toho, co nás baví a zajímá.