Skákat pro radost je možné mnoha způsoby

Co znamená být sám sebou? Na tuto otázku vám dokážou nejlépe odpovědět především děti, a to nemusí vyslovit jediné slovo. Stačí je pozorovat. Jak si spontánně hrají, jak se radují z maličkostí. Neposedí, pobíhají a skotačí a skákání je pro ně naprosto přirozené.
skok do dálky.jpg

Atletika

Začíná to dětskou zálibou překonávat své vlastní možnosti, končí to na atletických stadionech za potlesku publika. O atletech se říká, že svůj sport milují až do morku kostí, ať už se jedná o skoky do dálky, anebo do výšky.

Trampolína

Zamilovat si trampolínu, to je raz dva. Stačí ji postavit na rovnou pevnou podložku a máte jistotu, že nezůstane dlouho opuštěná . Milují ji děti, oblíbí si ji dospělí, a proč? Uvolňuje napětí, zbavuje stresu a máte alespoň na chvíli pocit, že se můžete na okamžik vznášet ve stavu beztíže.
skok psa na bazénu.jpg

Skákal pes přes oves

Psi jsou skutečně výkonní skokané, dokážou se ze země zvednout až do několikanásobné výše, co sami měří. Že přeskočí oves, bychom jim tedy uvěřili, a že skáčou pro radost, to jim snadno vyčteme z jejich očí. A jestliže lidovou melodii doplníme rčením, že hospodyňka přeskočí i plot, jen aby zvedla ze země pírko, máme tu další sportovní disciplínu. Skákat přes plot však v dnešní době zvládne jen trénovaný sportovec v okamžiku, kdy zapomněl doma klíče. Že by šlo o skákání pro radost, o tom lze pochybovat.

Skoky přes kaluže

Snad každý malý kluk, který se poprvé ve svém životě setká s kaluží plnou dešťové vody, zatouží se po ní proběhnout, anebo ji přeskočit. Běhání a skákání je přirozený pohyb a kaluže jsou pro takovou příležitost doslova ideálním médiem.

Skoky do vody

Jeden z nejkrásnějších sportovních zážitků, co však vyžaduje notnou dávku odvahy. Skok z desetimetrové věže každý nesvede, přesto, budete-li se ptát, proč tito nadšenci touží stále dokola opakovat takové obdivuhodné výkony, odpoví vám jednoznačně: Protože je to baví.
chůze po hladině.jpg

Mistr světa ve skoku pro něco

Že nevíte, kdo to je? No přece Maxipes Fík. Jediný inteligentní mluvící pes na světě, jemuž propůjčil svůj hlas Josef Dvořák, vám skočil do trafiky pro noviny, nebo na poštu s balíčkem, přitom za to nic nechtěl. Skákal přece pro radost.