Vegan produkty, o kterých jste pravděpodobně nevěděli, že jsou vegan

Zájem o produkty z přírodních zdrojů, veganské a netestované v poslední letech velice vzrostl. Člověk má občas problémy se v něčem takovém vyznat. Vegan produkty jsou ty, které neobsahují žádné živočišné složky. Přestože by to byl paradox, nutně nevypovídají o tom, zda-li jsou testované nebo přírodní.
go vegan
Jistě mnoho přírodních produktů je vegan, jelikož jsou složené z rostlinných olejů a dalších rostlinných složek. Občas se však najdou i živočišné produkty, například včelí vosk. Proto nutně neberte automaticky něco, co má na své etiketě nápis „přírodní“. Jde například o balzámy na rty. Pro příklad vegan přírodní kosmetika z drogérie může být Saloos, nebo Purity vision.
Co však ale vzniklo poměrně před nedávnem jsou vegan sprchové gely Fa. Ano, Fa vytváří vegan produkty, započala minulý rok během letní edice a nyní se toho drží. Můžete tedy najít pánské i dámské veganské sprchové gely.
Další značkou, která se věnuje veganským produktům je Catrice. Catrice je velmi kvalitní, přesto poměrně levná kosmetika. Ovšem musíte se pozorně dívat, jelikož několik produktů veganských není. Mezi ty, co jsou, patří například některé báze či makeup. Pokud jste tedy zoufali, že se této značky musíte vzdát, tak vás uklidním.
řada laků
Podobně na tom je i značka Essence, kterou taktéž seženete v drogérii. Essence sama o sobě prohlašuje, že netestují na zvířatech. Certifikát však nemají, jelikož v EU je samo o sobě testování zakázáno. Pokud tedy nevyváží značka i do jiných zemí, je vše v pořádku. Opět však musíte hledat. Mezi veganské produkty od essence patří například některé pudrové výrobky, jako banana powder, tvářenka, nebo rozjasňovače.
A nakonec i značka, kterou pořídíte v DM, přesněji Balea. Balea vytváří produkty na mytí a na péči o tělo. Můžete zde najít například tělová mléka, sprchové gely, deodoranty a různé masky.