Autoškola v klidu

Chtěli byste se naučit řídit a potřebovali byste opravdu trpělivého instruktora, který by vám dokázal vše bez problémů vysvětlit a dokázal by zachovat klidnou hlavu i při chybách? To je naprosto pochopitelné, ovšem bohužel se někdy stává, že se přesně takového chování studentům nedostává a ti jsou pak nespokojení.

Naučte se řídit

Autoškola Praha Autoškola Holešovice to dělá jinak. Dáváme si záležet na tom, abychom studenty skutečně něco naučili, dali jim potřebné znalosti do provozu a udělali je za volantem jistými – protože to je přesně to, co potřebují. Je nutné, aby si byl řidič jistý, zvládal veškeré potřebné úkony, udržel pozornost, správně koordinoval pohyby rukou a nohou, hlídal zrcátka… na prvních několika jízdách se to bude zdát některým studentům náročné, ba dokonce nemožné. Člověk je nervózní z nové situace, obává se nějaké kolize. U nás bude vše v klidu. Na první hodiny se dostanete jen na tréninkové místo, kde si vše vyzkoušíte, instruktor vám vysvětlí, kde je který pedál, jak správně zapnout světla, co znamená která kontrolka a co udělat před tím, než vůbec vyjedete. Až si povíte základní teorii, pustíte se do rozjezdů – díky tomu, že má instruktor své pedály, může vás při práci se spojkou vést a ukázat, jakým způsobem dosáhnout plynulého rozjezdu (a nemusíte se bát, když se to poprvé nepovede, určitě to není žádná ostuda, protože taková koordinace není pro začátečníky nic snadného).

Trénink je důležitý

V běžném provozu se časem ocitnete, ale zpočátku se bude jednat o jízdy na okresních silnicích, kde nebude provoz hustý a budete tak mít prostor si vše osahat, vyzkoušet a pomalu si na vozidlo zvyknout. Postupně se přesunete i do hustšího provozu, abyste měli šanci se naučit projíždět křižovatky, kooperovat s řidiči městské hromadné dopravy, případně správně uvolnit cestu bezpečnostním a záchranným složkám. Důležitou je také dálnice či rychlostní komunikace, protože není nic horšího, než dostat čerstvě řidičský průkaz a první zkušenost s připojením na dálnici nebo se sjezdy, mít až z vlastní zkušenosti bez opory. Nemusí se to tak zdát, ale sjezdy a nájezdy na dálnici umí být zrádné a prudké.