Čištění koberců Praha s revolučním systémem Rotovac

Vyčistit koberec strojem

Při vyslovení tohoto výrazu si každý z vás dokáže představit něco jiného. Strojních mechanismů pro pojíždění po podlahových krytinách existují stovky a vyznat se v nich, je něco jako listovat dlouhé dny v encyklopedii. V praxi to funguje tak, že takřka každý, kdo tuto službu nabízí, se snaží vychválit právě ten způsob, který využívá, a ti ostatní se pak ztrácí v orientaci, co použít. V tomto směru alespoň trochu pomáhají zákaznické reference a místa, co se již čištění podrobila, jakožto srovnávací etalon.

kusové koberce

Pro mokré vysávání nečistot slouží i obyčejné vysavače nebo složitější strojní mechanismy, které mají na konci širokou hubici. Ta pracuje zpravidla ve dvou režimech – v aplikaci čisticího přípravku a odsávání nečistot. Tento způsob je však málo výkonný, poradí si s povrchovými nečistotami, ale ty hluboko uložené tam zůstávají.

kobercová vlákna

Vsaďte na Rotovac

Pro důkladné vyčištění povrchu textilie (kobercové tkaniny) je nutné podrobit ji silnějšímu tlakovému a mechanickému podnětu. To se vědělo již před mnoha lety, ovšem tehdy nebyly dostupné takové technické možnosti, jaké máme dnes. Jedním z nich je i patentovaný stroj s rotační a podtlakovou hubicí Rotovac. Princip je poměrně jednoduchý – rotující kartáče důkladně vetřou čisticí směs hluboko pod povrch koberce, promísí ji se všemi vlákny a následně je spolu s nečistotami odsávána pod silným tlakem, silnějším, než u běžného vysavače. Výsledkem je pak důkladný proces čištění koberců Praha, který je zároveň šetrný vůči tkanině.

Tímto způsobem lze čistit všechny druhy syntetických vláken, nehodí se pouze pro přírodní materiály, které se nesmí čistit mokrou cestou. Takto lze zbavit nečistot i další plochy v domácnosti, např. sedací soupravy – čalounění nebo matrace. Hodí se i pro zátěžové koberce v kancelářích a firmách, zvláště tam, kde je velká frekvence pohybu, a kde se často chodí v domácí nebo venkovní obuvi.