Jak získat hypotéku

Mít vlastní bydlení je snem mnoha lidí. Avšak vzhledem k tomu, že cena nemovitostí není zrovna nejmenší, se tato touha splní jen málokomu. Přeci jen, ne všem rodiče prakticky již od narození šetřili peníze, aby si jejich děti pak mohly v budoucnosti dovolit vlastní dům či byt.

Není sporu o tom, že bydlet ve vlastním má mnoho výhod. Předně máte jistotu, že vás nikdo nemůže vystěhovat. Také se nemusíte bát, pokud se vám náhodou podaří rozbít nějaké zařízení, například kohoutek v koupelně či záchod. To, jak s tím naložíte, je skutečně jen na vás.

hypoteka4

To je sice vše pěkné, ale co mají dělat lidé, kteří na vlastní bydlení zkrátka nemají? Řešením může být hypotéka. Jedná se o účelovou půjčku, určenou ke koupi či rekonstrukci konkrétní nemovitosti. Tu si můžete hned koupit a užívat ji, avšak musíte splácet předem dohodnutou částku.

Je jasné, že je to řešení pro mnoho lidí, avšak je otázka, jak získat hypotéku https://www.fahd.cz/jak-na-hypoteku/. Není to totiž tak jednoduché, jak se zdá, a špatná volba vám může váš sen zmařit, nebo vás dokonce i stát peníze.

hypoteka6

V první řadě je potřeba vybrat správného poskytovatele. Ač účel je u všech stejný, podmínky se u jednotlivých subjektů poněkud liší. Jedná se například o výši úroků, poplatky či o to, co musíte splňovat, aby vaše žádost byla schválena.

Když jste si vybrali, je na čase podat žádost. Ta se podává přímo v pobočce dané firmy, ať už se jedná o bankovní nebo nebankovní společnost. Buďte připraveni na to, že po vás budou chtít (až na speciální výjimky) pracovní smlouvu a poslední výplatní pásku. Je to proto, aby si ověřili, že máte stále zaměstnání a dostatečný příjem na to, abyste byli schopni splácet.

Dále si vás prověří v registru dlužníků. Zde uvidí, zda jste si někde neudělal dluh. Může se jednat například o pozdě zaplacené poplatky za energie či splácení půjčky.

Teprve tehdy, pokud vše bude souhlasit s jejich požadavky, vám bude hypotéka schválena. Blahopřeji, jste na cestě k vlastnímu bydlení.