Hrajte online s celým světem, využijte angličtinu

Když ve společnosti mluvíme o počítačových hrách, často se nám může stát, že se setkáme s jistou nedůvěrou či opovržením. Velká část lidí hraní počítačových her stále považuje za škodlivou aktivitu, která kazí dětem dětství a dospělé odvádí od pořádného života. Zůstat v těchto stereotypech by však byla velká škoda.

Počítačové hry mohou mnohé naučit. Vedle nabytí IT kompetencí, představivosti, strategického přemýšlení či kreativity je to také angličtina, která je komunikačním jazykem drtivé většiny počítačových či konzolových her.

Jaký přínos mají počítačové hry na naše jazykové učení? Jaké hry jsou ideální na zlepšení angličtiny? Proč je dobré doplnit si znalosti i na kurzu angličtiny? To vše vám řekneme v dnešním článku, tak čtěte dále.

Obrázek1

Angličtina hrou. Doslova

Určitě nechceme tvrdit, že hraní počítačových her nemá žádné stinné stránky. Jako ke všemu i k hraní her je potřeba přistupovat s rozumem a uvědomit si, že přehnané hraní není žádoucí. Avšak, co se týče angličtiny, počítačové hry toho mají mnoho co nabídnout.

Hry jsou z podstaty vytvořené tak, aby Vás bavily. Mají vtahující příběhy, lákavou grafiku a vzbuzují ve vás soutěživost. To vše způsobuje, že se anglické výrazy učíte tak nějak jinak než ve škole. Místo šprtání slovíček získáváte vědomosti podvědoměji a doslova je to tak škola hrou.

Doplňte si dovednosti angličtiny i mimo hry

Počítačové hry vám nejvíce pomohou v rozvíjení slovní zásoby, čtení i poslechu, což je však ve většině případů pasivní přijímání znalostí. Avšak jazykové učení není jen o tom, je potřeba rozvíjet i další důležité a aktivní aspekty jako je psaní a mluvení.

Obrázek2

V tom vám výrazně pomohou jazykové kurzy. Na kurzech angličtiny vám lektoři zasadí vědomosti do většího kontextu a vy můžete rozvíjet dovednosti, které u počítačových her stojí trochu stranou. Pečlivě vybírejte úroveň i typ kurzu. Můžete vyzkoušet online kurzy, které vám hry logicky doplní.

Jaké hry jsou na angličtinu nejlepší

Samozřejmě všechny hry vám v rozvoji angličtiny nepomůžou. Největší přínosem vám mohou být hry, které stojí na příběhu. Potýkáte se s množstvím dialogů, na kterých stojí porozumění a váš další postup. Strategické hry, v jejichž jádru stojí kampaň, vám pak pomohou v nabytí slovní zásoby.

Multiplayerové hry nebo střílečky vám pak ve vašem rozvoji angličtiny nebudou příliš k užitku. Komunikace s ostatními hráči může být cennou součástí hraní, avšak mějte na paměti, že pro velkou část z nich angličtina také není rodným jazykem.

Obrázek3

Odhoďte předsudky, které máte k počítačovým hrám, a pusťte se do hraní. Vedle zábavy pak dostanete pořádnou porci angličtiny navíc. Až zjistíte, že si chcete znalosti doplnit v kurzech angličtiny, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi pomůže se správným výběrem kurzu.