Interiéry s osobností

To, jak Váš byt vypadá, svědčí něco o Vás, vašich zájmech, povaze a vlastnostech. Věděli jste, že některé prvky použité v interiérech jsou typické různé národnosti? možná by Vás mohli inspirovat ve Vaší realizaci bydlení
knihy na polici

Chlad severu

Skandinávie je známá svými velkými zásobami dřeva. Není tedy divu, že ho vidíme zvenku i zevnitř jejich domů a bytů. Velmi rádi kombinují světlá dřeva s tmavší barvou omítky. V interiérech je vše většinou laděno co nejvíce minimalisticky, barvy jsou pastelové, vše působí umírněně a elegantně. Většina Švédů, Norů a Finů má doplňky do bytu ze známé firmy IKEA. Nabízí široký sortiment- od svíček přes gauče až ke skříním. Nábytek to bohužel není nejkvalitnější. Je potřeba počítat s rychlým opotřebením. Švédi mají velmi rádi prosklené celé části stěn. Prostory pak působí ještě větší a světlejší. A o to přeci v celé skandinávské architektuře jde!

Romantika z Province

Známe to všichni. Dlouhé a rozsáhlé lány levandulových polí vonící na hony daleko. Přesně tyto květiny jsou typickým dekorativním prvkem pro středomoří. Francouzi si velmi potrpí na útulnost a romantičnost. Naschvál volí oprýskané kusy nábytku, které působí jako z antikvariátu. Nebojí je ani extravagantních kousků a doprostřed pokoje klidně dají velké, žlutě nabarvené, křeslo. Pro středomoří jsou typické velké terasy, ze kterých vidí člověk přímo na moře nebo do olivových hájů. Hlavní jsou zde záclony, protože krásně zatemní v dobách nesnesitelných veder
zrcadlo nad gaučem

Tipy a rady na závěr:

● Zelená barva uklidňuje. Volte ji do společenských místností a chodeb.
● Meruňková až oranžová podporuje chuť k jídlu. Volte ji do kuchyně a jídelen.
● Bílou barvu zkuste volit co nejméně, protože je na ní vidět úplně všechno a brzy ji pak budete muset přetírat.
● Zvolte raději linoleum než koberec. Koberce se velmi špatně udržují a zůstávají v nich roztoči. Jejich vyčištění je velmi nákladné.
● Čeho je moc, toho je příliš! Mějte na paměti, že spousta doplňků v bytě může na ostatní působit chaoticky. Také se na nich drží prach, a pokud je pravidelně nečistíte, prach na nich může být problémem pro alergiky.