Kalkulačky na výpočty bmi

Znáte kalkulačky na výpočty body mass indexu? Pokud se zajímáte o hubnutí a o různé diety, pak Vám tato veličina jistě něco říká. Obvykle na ni narazíme právě v souvislosti s hubnutím. Co je to za veličinu? V podstatě se jedná o ukazatele naší vlastní váhy.

Co je to kalkulačka na body mass index?

Tato veličina, tedy bmi index nám říká, jestli jsme podvyživení, hubení, normální nebo máme například nadváhu či obezitu. Pomocí této veličiny se měří tuk v těle. A právě tento ukazatel se dá vypočítat. K tomu slouží různé kalkulačky. V některých případech je snadno najdete na internetu, kde stačí zadat hodnoty Vašeho těla a stránka sama vypočítá konkrétní veličinu. Hned uvidíte, jak na tom jste se svou váhou a jestli nemáte například nadváhu či obezitu.

stezka bosou nohou

Nejvíce se tato veličina využívá v souvislosti s dietami a hubnutím. Většinou se podle výpočtu určí nadváha či obezita a podle toho se následně využívají různé diety. Výpočet závisí samozřejmě na tom, zdali jste žena nebo muž a také na Vaší výšce. Dále se samozřejmě vepisuje váha tedy tělesná hmotnost a také rok narození. Ptáte se, proč je důležitý i rok narození? Protože výpočet této veličiny závisí na mnohých okolnostech a konečné hodnoty mohou být rozdílné ve dvaceti nebo v šedesáti. Mění se stavba těla, naše vlastní priority a také i hodnota této veličiny.

ovesná kaše

Základní vzoreček

Jako základní vzoreček se často udává výpočet pouze pomocí dvou parametrů a to je naše váha a výška. Hmotnost se vydělí výškou a získáte výsledné potřebné číslo. U složitějších případů se může použít dalších veličin, abyste dosáhli ještě lepšího a konkrétnějšího výsledku.

Výsledek

Jakmile nám vyskočí, po jednoduchém zadání údajů a získání konkrétního výsledku, číslo, tak bude dvouciferné. Toto číslo může být rozdílné, čili může mít několik desítek různých možností. Tyto údaje jsou orientační a podle nich si můžeme udělat obrázek o naší váze a také o tom, jaké naše tělo pracuje a zdali je všechno v pořádku.