Když přestane podnikání vynášet

Hlavním úkolem, jenž stojí před soukromými podnikateli, je to, že si dotyční musí sami vydělat na svoji existenci plus na vše, co souvisí s chodem jejich firmy. Všechno ostatní je druhořadé.

Ovšem co když se nedaří tento hlavní úkol naplnit? Co když se takový podnikatel snaží třeba i sebevíc, a přesto stále ne a ne dosáhnout zisků potřebných na to, aby se jimi uhradilo vše, co je třeba?

Pokud jde o dočasnou záležitost, již lze napravit, neměl by podobný podnikatel klesat na mysli. Protože dočasné finanční obtíže lze zvládnout. A pokud snad ne vlastními silami, za využití vlastních zdrojů, pak je tu přece vždy ještě možnost vzít si půjčku.

sloupečky mincí

Jenže ono to nemusí být zase až tak jednoduché. Půjčky se sice nabízejí, jenže jak dopadne se svou žádostí soukromník, jenž se nemůže chlubit dostatečně vysokými příjmy, jenž má dluhy a dejme tomu i záznamy v registrech dlužníků, ba třeba i exekuce na krku?

Zavítá-li někdo takový do banky, musí počítat s tím, že bude nejspíše odmítnut. Že mu tu zkrátka nebudou chtít půjčit. Bankovní domy jsou totiž na své peníze velice opatrné a po těch, kdo by je chtěli půjčit, žádají nejednou leccos, co podnikatel v nesnázích zkrátka není schopen splnit.

zlaté mince

Ale naštěstí je tu i nebankovní hypotéka bez příjmu, jež dává i podobným lidem naději. U té jsou totiž na rozdíl od bankovních půjček požadavky kladené na žadatele minimální. Zde je třeba dát do zástavy vhodnou nemovitost a mít příjmy postačující ke splácení, a kdo v tomto dokáže vyhovět, ten může počítat s tím, že se pomoci dočká. Tomu tu poskytnou padesát až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, již dá do zástavy, a to za výhodných podmínek.

I když nemá podnikatel registry dlužníků bez poskvrnky, i když tento nevydělává nijak horentní sumy, stačí mu, aby vyplnil online žádost a poslal poskytovatelům požadované snímky nabízené nemovitosti a vše je záhy pozitivně vyřízeno.

A je co investovat do firmy, jíž je toho zapotřebí. A časem bude líp.