Nauč se španělsky v pomaturitním studiu a vyjeď na stáž!

Lákají vás slunné pláže, divoké pralesy nebo majestátní hory? To všechno najdete ve španělsky mluvících zemích. A způsob, jak se k nim přiblížit alespoň kulturně, je naučit se španělsky.

Nemá smysl na něco čekat – využijte volný rok, který po maturitě máte a přihlaste se do pomaturitního studia španělštiny. Díky intenzivní výuce se naučíte komunikovat a potom můžete vyrazit do Španělska na prázdniny nebo na stáž.
Pomaturitní studium vám přináší spoustu výhod a možností, o které byste jinak mohli přijít, například zachování statusu studenta. Přečtěte si, jak je to se statusem studenta a co studium obnáší v následujícím článku.

růžový pelicán

Proč se učit španělsky

Španělský jazyk je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě. Mluví se tak skoro v celé Jižní Americe, Španělsku, USA a také na Filipínách. I vy máte možnost připojit se k půl miliardě mluvčích, kterých bude do budoucna stále víc, pokud se rozhodnete přihlásit do pomaturitního jazykového kurzu španělského jazyka.

Otevřete si tím cestu k rozmanité kultuře Latinské Ameriky a domluvíte se skoro po celém světě. Porozumíte textům mnoha moderních zpěváků a také filmům. Španělská kultura se týká nejen umění, ale i jídla a fotbalu, který je nejpopulárnějším sportem na světě.

Jazyk je také dobrou přidanou hodnotou v kariérním růstu. Na rozdíl od angličtiny, která je jako druhý jazyk rozšířenější, je nabídka zaměstnanců, kteří ovládají španělštinu menší, a tak s ní budete mít větší šance na úspěch.

kostičkovaný pelican

Rok se španělštinou

Intenzivní vzdělaní ve španělském jazyce získáte v ročním pomaturitním kurzu španělštiny. Těšit se můžete na 4 hodiny každý všední den, tedy pětkrát týdně. To je opravdu dost prostoru na to, abyste se zlepšili až o jednu úroveň. A to už vám na domluvu v zahraničí bude stačit.

Pokud pomaturitním studiem budete pokračovat ve školním roce bezprostředně po maturitě, bude vám zachován status studenta. To s sebou nese úžasné výhody a slevy. Nejlépe se to dá vyjádřit tím, že obdržíte ISIC kartu a na ni už můžete čerpat, co je libo.

Studium následně můžete ukončit Státní jazykovou zkouškou, ovšem není to povinností a když nebudete chtít, nemusíte. Certifikát o této zkoušce se vám ale bude hodit a můžete ho doložit na příklad na vysoké škole nebo v budoucím zaměstnání.

podmořský svět

Španělština je jazyk, který má co nabídnout, a je užitečné se ho naučit. V Jazykové škole PELICAN otevíráme k zapsání kurz pomaturitního studia, kam se můžete přihlásit už nyní. V případě otázek navštivte naše webové stránky nebo nám zavolejte a my vám se vším poradíme.