S bublinkovou fólií se žádný váš balík nepoškodí

Odesílání potravin – koronavirová doba (alespoň tak můžeme přezdívat současné období) si žádá nové postupy resp. přístup k nakupování a celkově ke konzumnímu způsobu života. Měníme své zvyklosti a nakupujeme jen po nezbytně nutnou dobu, v obchodech se moc dlouho nezdržujeme, navíc roušky či respirátory na obličeji – to není nic příjemného a přirozeného.

fólie s bublinkami

Mnoho trvanlivých potravin (luštěniny, těstoviny, obilné vločky, sterilovaná zelenina) lze objednávat v internetových obchodech, některé vám dokonce zašlou i chlazené či mrazené potraviny, pokud mají k dispozici rozvoz ze skladu v průběhu jednoho dne. Trvanlivé (a na vlastní riziko i chlazené) zboží dnes denně putuje napříč republikou i na vzdálenosti stovek kilometrů, přičemž podmínkou je vše dobře zabalit.

Zvláště u potravin je velmi důležité chránit je před poškozením, jsou to např. plastové či skleněné lahve s oleji, octem, nakládanou zeleninou a kompotovaným ovocem a nejčastěji se z balicích materiálů objevuje v zásilkách bublinková fólie https://www.balteto.cz/.

bublinková fólie

Vzduchové bublinky v polyetylenové fólii známe již déle než půl století a zdá se, že ani následující období nebude znamenat pro bublinkovou fólii rapidní pokles zájmu. Bude se s ní i nadále balit mnoho výrobků, jde totiž o to, že dokáže zabezpečit před rozbitím i zmiňované skleněné láhve a křehké zboží. Stačí jen několik vrstev fólie kolem dotyčného předmětu a zároveň se tím i dobře vyplní prostor v kartonové krabici. Stěží byste našli lepšího konkurenta – papír tak spolehlivě nechrání a drobná tělíska Flo-pak jsou vhodná jen jako výplň, nikoli samotné balení.

Většina e-shopů má bublinkovou fólii ve svém „logistickém portfoliu“ a totéž můžete udělat vy sami i doma. Vyplatí se mít ji v zásobě pro podobné účely, anebo pro stěhování či převážení různých věcí na chalupu nebo na dovolenou.