Jak nazdobit stůl?

Jak nazdobit svatební stůl? To je otázka, která leží v žaludku každé budoucí nevěsty – a ono se opravdu není čemu divit. Svatební tabule je na očích všem svatebčanům. Každý nevěsta zkrátka chce z obyčejného stolu udělat něco velice výjimečného. Pokud tedy i vy plánujete svatbu, ale stále nevíte, jak by vaše svatební výzdoba měla vypadat, nezoufejte! Máme pro vás hned několik skvělých nápadů!

svatební tabule

Prvním z nich je organza. Organza je zkrátka nestárnoucí klasika, která se používá již několik let. Většinou se používá jako středový pás. S organzou se dá různě vyhrát. Můžete z více barev splést provaz, který je jen tak ledabyle položený na stole. Taktéž je možné ji různě kroutit a motat. Díky tomu organza vypadá jako taková nedbalá elegance – což se na hodně svateb může hodit.

Krom organzy by na svatebním stole určitě neměli chybět ani květiny. Některé nevěsty volí klasiku v podobě jednotlivých pugetů navázaných do vázy. Jiné jsou naopak s módou a volí květinové provazy po jídelním stole. V obou případech se pak stoly nejčastěji navíc zdobí nějakými světýlky, nebo svíčkami.

organza na stole

Obzvláště svíčky jsou v posledních letech velmi oblíbené. Především svatby v přírodním stylu si vyžadují tyto drobné detaily. Obdobně je tomu i se světelnými řetězy. Ty se v současné době používají jak na již zmíněné svatební tabule, ale například i k dekorování celé svatební místnosti. Pomocí světelných řetězů se velice snadno dají nazdobit dřevěné pergoly, altány nebo party stany.

Kromě již zmíněných doplňků, byste určitě neměli zapomenout ani na ubrousky a jmenovky, které budou do nejmenšího detailu sladěné s pozvánkou a dalšími dekoracemi. Co se týče jmenovek, ty by vám určitě měla zajistit firma, od které si necháte dělat svatební oznámení – jen tak budete mít jistotu, že budou pozvánky se jmenovkami stoprocentně ladit.