Šetřit je velmi důležité

V současné době mají mnozí lidé problémy vyjít s penězi. Přitom málokterá doba byla tak blahobytná, jako je ta naše. Je velmi pravděpodobné, že problém nebude v našich nízkých příjmech, ale spíše v našich příliš vysokých požadavcích. Není tedy divu, že mnohým lidem nepostačují jejich příjmy. Nedostatek financí pak řeší prostřednictvím druhého zaměstnání, což rozhodně není příliš šťastné řešení. Z krátkodobého hlediska, proč ne, ale z dlouhodobého hlediska je tento způsob rozhodně nevhodný. Lidský organismus není stavěný na dlouhodobou zátěž. Pokud se snažíte sezónně přivydělat si před Vánocemi na vánoční dárky nebo před prázdninami na dovolenou, je to OK, ale pravidelná druhá práce představuje velké riziko pro Vaše zdraví. Pokud můžeme radit, buď si prostě najděte lukrativnější zaměstnání, nebo začněte šetřit. Mnoho lidí se zbytečně může strhat a přitom by stačilo snížit náklady na živobytí. Je to docela snadné. Jak toho dosáhnout?

obchod

Pár dobrých rad

  1. Zamyslete se nad tím, co je skutečně nezbytné a co je naopak zbytné. To znamená, co v rodinném rozpočtu můžete postrádat, v čem se můžete omezit.

  1. Začněte si vést domácí účetnictví.Vypočítejte si, kolik Vám zůstane po zaplacení všech provozních nákladů. Část tohoto rozpočtu byste měli šetřit, část byste měli odložit pro nečekané výdaje jako například nákup nové obuvi a zbytek byste měli podělit počtem dní. Budete tedy vědět, kolik máte na den. Tuto částku byste neměli překračovat.
  2. Nakupujte v hypermarketech ve slevách, ale udělejte si přesný seznam věcí, které skutečně potřebujete. Nekupujte ve zbytečně velkém množství potraviny, které mají poměrně krátkou záruční lhůtu. Může se Vám stát, že v lednici budete mít prošlé jogurty s padesátiprocentní slevou. Rovněž si kontrolujte datum expirace v samotném obchodě.
  3. Nakupujte oblečení mimo sezónu.
  4. Vypracovávejte si jídelní lístek,předejdete tím zbytečnému plýtvání peněz za jídlo.

kreditní karta

Zajímavý článek na toto téma najdete také zde: