Sídlo je a přitom není

Je logické, že každá podnikající osoba musí mít uvedenu adresu, která umožní její kontaktování. Tento údaj je důležitý pro obchodní partnery, jiné obchodníky, ale také pro všechny možné úřady, které mají podnikatelskou na činnost této osoby dohlížet. I když v poslední době se vše důležité děje elektronicky, úřady s vámi nekomunikují jinak než prostřednictvím datových zpráv, je sídlo podnikatelské osoby, respektive u fyzických osob OSVČ provozovna, nejdůležitější informací.

Konference

Sídlo ale může být problém získat. Není to tak, že si do dotazníku přikládaného k žádosti o Živnostenské oprávnění, nebo zakladatelským listinám společnosti s ručením omezeným jen napíšete první adresu, která vás napadne. Ani nemůžete napsat adresu, na které si pronajímáte kancelář, sklady či výrobní prostory. Vy musíte doložit souhlas pronajímatele takových prostor. A ne každý pronajímatel takových prostor bude s umístěním sídla vaší společnosti s ručením omezeným souhlasit. Bude se obávat možných, budoucích problémů, nebo bude sám mít nějaké negativní zkušenosti. Zkrátka, souhlas vám neudělí. Co si teď počnete?

Můžete obcházet obchodní partnery, kamarády a známé. Nebo můžete zvolit elegantnější řešení. U toho prvního pravděpodobně ztratíte iluze. Úspěšné vyjednávání vám nikdo nezaručí a požadavek na umístění sídla vaší společnosti na jejich adrese asi nebude slavit úspěch. Je to zřejmě jen ztráta času.

Možnost zázemí

To elegantní řešení nabízí společnost nabízející virtuální sídlo firmy v Ostravě. A proč je toto řešení elegantní? Je rychlé, levné a nespojují vás s ním žádné povinnosti. Jen využíváte služeb, které jsou součástí pronájmu adresy. Ty služby se týkají především vaší korespondence. Na adresu sídla vám jistě bude chodit nějaká pošta. Ta je ihned notifikována na vaší e-mailovou adresu je zasláno oznámení o přijetí pošty. Rovněž, jako nájemce virtuálního sídla máte možnost tu a tam využít konferenční místnosti v objektu pro svá obchodní jednání.