Uniká vám doma voda? Jak rozpoznat závadu a co dělat, aby se vše dalo do pořádku?

Jestli se v domácnosti něčeho bojíme, tak je to jistě nehoda, který by nám všechno zničila. Nejčastěji se v domácnostech řeší únik vody. Co s tím?

Uniká vám doma voda? Jak rozpoznat závadu a co dělat, aby se vše dalo do pořádku?

Kapající kohoutky, protékající toaleta, špatné porubí nebo poškozený kotel na vodu. Stačí málo a domácí katastrofa je rázem na světě. Každý z nás se jistě o svou domácnost bojí a právem. Máme strach z toho, že nám voda něco poškodí, že začne unikat plyn nebo vypukne požár. Takové věci jsou ale ojedinělé, to únik vody je poměrně častou záležitostí a způsobuje problémy velmi často. Ono totiž stačí málo a musíme řešit vytopený byt, vytopené sousedy a na pomoc si musíme volat instalatéry.

pozor na únik vody

Na co si dát pozor?

Určitě je nutné se o domácnost starat a občas ji kontrolovat. Běžný úklid je například nutné doplnit i o čištění odpadů, o péči o dřez a umyvadlo, velkým nepřítelem se v různých případech může stát totiž vodní kámen. Vždy když doma zaznamenáme kapající kohoutek či problémy s protékající toaletou, je vhodné se na problém podívat hned, nic z toho by se nemělo odkládat. Ono stačí opravdu ve většině případů jen vyměnit těsnění či jinou součástku za novou, což je rychlé, zvládne to každý a určitě vám to také ušetří rodinný rozpočet.

Únik vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody se ale může projevit i zcela nenápadně, prostě to přijde a je vymalováno. No a v tom případě už vám pomůže jen včasný zásah a dobrý instalatér. Může se totiž stát, že vám vyteče myčka, pračka nebo praskne potrubí, což se obvykle stává jen v případě, že jsou problémy s odpady a také tehdy, když se spotřebiče dostatečně nečistí.

únik vody

Čeho si doma musíte všímat?

Jsou věci, které prostě přehlédneme, mávneme nad nimi rukou. Opravdu ale nikdy neignorujte signály, které poukazují na jakoukoliv, byť i opravdu malou závadu. Kapající kohoutky, protékající toaleta, příliš slabý proud vody, který vytéká ze sprchové hlavice či kohoutku i malé kaluže vody na podlaze bez zjevné příčiny. To jsou všechno indicie, které nás mohou upozornit na vznikající problém.

Něco jistě opravíte sami, něco zvládne instalatér, je však nutné o problému vědět. Všímejte si!