Zima se blíží, zvažte běhání doma


Babí léto přeje běhání venku, ale s prvními sychravými dny možná zalitujete, že jste neinvestovali do koupě běžeckého pásu. Nezoufejte, stále ještě není pozdě. Běžecký pás si klidně můžete koupit i teď a nevadí ani to, že bydlíte v bytě.

Běžecký pás v paneláku

Chcete-li si pořídit běžecký pás a bydlíte v rodinném domě, patrně nebudete mít s výběrem problém. Běžecký pás můžete umístit do pokoje pro hosty nebo třeba do zimní zahrady. Bydlíte-li ale v panelovém domě, pravděpodobně vás budou zajímat především rozměry běžícího pásu a to, zda nedělá hluk.

Největší výhodou běžeckého pásu na doma je především to, že si můžete zacvičit kdykoliv na cvičení máte chuť. To ocení především rodiče s malými dětmi. Nejenže cvičí, kdykoliv chtějí, ale zároveň nemusejí shánět hlídání. S běžeckými pásy na doma také nejste nikterak limitováni počasím.

Sportovat můžete klidně i v té největší vánici. Pokud umístíte běžecký pás například do obývacího pokoje, můžete při chůzi či běhu sledovat televizi, poslouchat zajímavý podcast nebo si povídat s partnerem.

běžecký pás

Levné (a skladné) běžecké pásy

Máte-li v plánu věnovat se pouze rekreační chůzi, pak pro vás levný běžecký pás může být tou správnou volbou. Levný běžecký pás je pro vás ideální, pokud máte například v plánu rehabilitaci po úrazu, nechce se vám na procházky v dešti či zimě nebo se chcete každý den pouze tzv. protáhnout.

Běžecký pás ale rozhodně nevybírejte jen podle ceny, a to zvlášť pokud máte v plánu běhat (nikoliv chodit), chcete cvičit často nebo si chcete sami regulovat stupeň obtížnosti (sklon pásu, rychlost).

Běžecký pás a prostor

Buďme upřímní, běžecký pás zabere hodně prostoru. Výhodou je, že mnoho běžeckých pásů se dá sklopit a přesunout. Pokud tedy máte v plánu pořízení běžeckého pásu do paneláku, zajímejte se o rozměry a o to, zda jde pás složit.
Bohužel kvalitnější běžecké pásy mohou být dlouhé klidně až 2 metry. Ty levnější jsou pak podstatně menší. Měří například 140 cm a na šířku mají asi 60 cm. Dobře se na nich chodí, ale špatně běhá.

domácí pás

Běžecký pás a hluk

Každý běžecký pás je do jisté míry hlučný. I v případě, že si koupíte kvalitní, odpružený a tichý běžecký pás, při běhání stejně bude docházet k otřesům. Ten, kdo bydlí v přízemí panelového domu, nemusí si dělat příliš starostí, ostatní by měli pečlivě vybírat, aby nemuseli řešit případné stížnosti sousedů.

Rozhodli jste se běžecký pás do paneláku pořídit? Kupte si tedy raději nějaký s dobrým odpružením a případně si pod něj pořiďte ještě silnější pryžovou podložku.

Bezmotorový běžecký pás

Vybíráte-li běžecký pás do paneláku, chcete na něm hlavně chodit a nemáte vysoké nároky? Určitě si pořiďte bezmotorový (neboli mechanický) běžecký pás. Jeho výhodou je, že je menší, skladnější a lehčí.

Nemá sice žádné speciální funkce a je možné, že pokud budete chtít změnit náklon, budete muset ze stroje slézt a udělat to sami, ale to ničemu nevadí. Velkou výhodou tohoto běžeckého pásu je také nízká pořizovací cena.