Chlór do bazénu

Chlor je jedním z nejpoužívanějších přípravků do bazénu, protože i velké množství je levné a zaručeně funguje. Chlór šok má speciální rázové využití.

Chlór do bazénu

Základní chemie

Skoro na každém koupališti se používá chlór, protože má zaručené účinky, takže i tak velké množství vody zůstane stále čisté. Když si uvědomíte, kolik do bazénu lidé přinesou nečistot a všemožného nepořádku, tak je chlór a bazénová filtrace opravdu důležitá. Tento přípravek je nutné používat až po úpravě pH, což zvládne díky dnešním testerům a přípravkům naprosto každý. Chlórová desinfekce je tolik používaná hlavně díky tomu, že zabraňuje vzniku všemožných zelených organismů, jenž umí napáchat spoustu škod, a navíc likviduje bakterie. Zkrátka je to ideální prostředek i do domácích bazénu, přičemž je dost levný.

domácí bazén

Šok

Tuto účinnou látku nejčastější můžeme zakoupit jako klasický granulát či koncentrát, jenž je na množství většinou nejlevnější. Druhým typem jsou tablety, které jsou mnohem jednodušší na dávkování, takže s používáním dávkovače tablet máte o dávkování postaráno. Chlor šok je nestabilní verze, takže se používá jednorázové například při zahajovaní sezóny. Nemusíte se bát ani větší dávky, protože nástup tohoto přípravku je téměř okamžitý po krátké době taky vyprchá. Jestliže při sezóně bude ve Vašem bazénu velké znečištění či jej postihne bouřka, tak je tato varianta úplně ideální, protože se rázem kvalita vody opravdu zlepší.

chemický prášek

Klasický

Oproti prvnímu typu je ideální pro dlouhodobé využívání, takže jej můžete postupně dávkovat po celou sezónu, aby byla voda nádherně čistá a Vy se mohli kdykoliv koupat. Účinných látek je v tomto stabilním typu méně, což znamená, že nijak neškodí lidskému zdraví při neustálém používání, ovšem funguje perfektně, a to potřebuje každý bazén. Nevyprchá ani za delší dobu při nepříznivých podmínkách, přičemž mezi ně řadíme především slunce a vysoké teploty. Ovšem u tohoto přípravku musíme dbát na množství látky, protože to s dávkováním můžeme přehnat. Nejvhodnějším typem jsou tedy tablety, jenž se rozpustí postupně.