Dvojitá radost – dvojčata

Na příchod miminka, se každá maminka a budoucí tatínek nepřekonatelně těší. Ještě aby ne, když se jedná o událost, která sebou přináší spoustu emocí, štěstí a nové etapy v životě, která vás poznamená na celý život a udělá z vás člověka, který už nikdy nebude vystupovat sám za sebe, ale jako rodič, který má za své dítě zodpovědnost.

Co ale nastává v případě, když se dozvíte, že vaše miminko v bříšku není vůbec samo? Bude se pak tato radost násobit nebo naopak – propadnete pocitu strachu a zoufalství?
háčkované dětské boty

Přijměte myšlenku, že místo jednoho budou dvě

Při zjištění, že čekáte dvojčata jistě budete lapat po dechu a hlavou vám projde nespočet situací, které v nejbližších měsících nastanou. Možná na to budete potřebovat více času, ale i díky němu pochopíte, že se vlastně žádná tragedie nekoná a čeká vás pouze dvojitá dávka všeho dobrého a náročného současně, co narození dítěte obnáší.

Starosti z pohledu financí

Je nanejvýš pochopitelné, že s příchodem dvou miminek najednou, se značně změní i vaše finanční situace. Státní příspěvek budete mít sice navýšený, ale pořád budete živit, šatit a kupovat vše dvakrát. Tady tedy pravidlo, že mladší dítko věci podědí po tom starším, rozhodně nevyužijete.

Do velké míry vám může pomoci i vaše okolí. Přátelé a vaši známí, kteří už děti měli, vás můžou zásobovat oblečením a kojeneckými pomůckami, které využijete. Na bazaru máte rovněž dostatek sortimentu, který je ve vyhovující kvalitě a ušetří vám peníze, které budete potřebovat pro něco jiného. Hlavně nepanikařte a řeknete si starou známou větu, která má v sobě hodně pravdy – všechno se dá zvládnout!
malá dvojčátka

Každá pomocná ruka se počítá

Jistě si dobře uvědomujete i to, kolik práce, času a energie, vás bude stát péče o dvě malé miminka současně. Z toho důvodu, si nemějte strach říct o pomoc od vaší nejbližší rodiny nebo přátel. I chvilkové pohlídání dětí, třeba venku v kočárku šikovnou babičkou, můžete pokládat za jedinečnou šanci k tomu, jak se vykoupat a konečně vyspat.