Fotovoltaika na střechu


Vlastní výroba

Odebranou energii z běžné sítě si samozřejmě musíme zaplatit, přičemž cena za kWh dost stoupla, což zvyšuje náklady domácnostem i firmám. Bez této energie to však v dnešní době nejde, takže ji doma musíme mít. Tedy nemusíme, protože to není povinnost, ale život bez ní by byl dost jiný a náročnější, protože taková základní věc jako uchování potravin typu mléko a vejce je bez ní potíží. Abychom nemuseli za draho čerpat energii že sítě, tak si ji můžeme vyrábět sami přes fotovoltaiku.

fotovoltaický panel

Je to obnovitelný zdroj, který převádí energii ze sluníčka na elektrickou. Aby pořizovací cena nebyla tolik vysoká, tak je tu možnost dotace. Nějakou dobu trvat, než de investice vrátí, ale potom bude úspora opravdu znát. Kromě běžných spotřebičů nám na ni může běžet i ohřev vody, protože je to další možnost, jak ušetřit peníze. Rovnou můžete pořídit i baterii, abyste měli vlastní elektřinu během doby, kdy sluníčko nesvítí.

Návratnost

Tu musíme rozhodně řešit, protože kdyby se nám pořízení nevyplatilo, tak to nemá ani cenu. Proto je důležité nechat si od odborníka propočítat, kolik by Vám systém vyrobil energie za rok a jaké je pořizovací cena. Samozřejmě nikdo neví, jaké bude počasí, což ovlivňuje výkonnost. Dnešní panely mají slušný výkon na malé ploše, takže to hraje jedině v náš prospěch. Kde sehnat příslušenství a samotné panely? To nechte na fotovoltaických elektrárnách Brno, protože ty se o to postarají.

montáž fotovoltaiky

Takto dosáhneme skutečně dobré efektivity. S výběrem všeho potřebného nám rádi poradí. Poskytují kompletní poradenství, přičemž této oblasti opravdu rozumí. Přes tuto společnost si můžete domluvit na také montáž. U ní je potřeba skutečně odborníka, aby celý systém správně fungoval. Také zde hraje roli bezpečnost. Následně budete při požívání elektrických spotřebičů hezky čerpat energii ze sluníčka bez placení.