Paralyzér – malá zbraň, která je velice účinná

Obrovské množství lidí ve své práci i mimo ni používá denně paralyzéry. Jedná se především o policisty, vojáky, ale také obyčejné občany. Paralyzér je zbraň, která jim pomáhá ubránit se při osobním útoku, tyto zbraně jsou však navrženy tak, aby útočníka pouze na čas omráčily a nezanechaly na něm žádné následky. Ovšem paralyzéry nejsou jedinou zbraní, která je sestrojena na tomto principu, další omračující zbraně jsou tasery a kapalinové paralyzéry. Každý z těchto typů má své vlastní výhody a nevýhody. My se ale zaměříme na klasický elektrický paralyzér.
bosá v lese
Ten funguje na principu generování vysokého napětí a elektrického proudu, který má nízký náboj. Ve velké dávce může mít elektrický proud pro tělo fatální důsledky (úder bleskem, strčení prstů do zásuvky), ovšem v malém množství, jako je v paralyzéru je pro tělo neškodný. Dokonce i tělo samo vysílá elektrické výboje v malých dávkách, pokud mozek vysílá signály končetinám k provedení některých úkonů. Pokud se například rozhodnete, že něco chytnete do ruky, musí mozek vyslat elektrický výboj (signál) do ruky, která danou věc uchopí. Jakmile věc uchopíte, odešle se signál z vaší ruky o váze a povrchu dané věci zase zpět do mozku. Na tomto vysílání elektrických výbojů je postaveno celé fungování lidského těla. Elektrický paralyzér je postaven na myšlence, aby na čas přerušil tento systém komunikace v lidském těle.
kožený náramek
Jsou sestaveny tak, že mají vysoké napětí, ale nízký proud, takže má velkou sílu, ale nízkou intenzitu . Náboj, který se tedy dostane do těla útočníka má krátký, ale silný účinek. Tím, že je účinek krátký, nezanechá na těle útočníka následky. Prvotní signál, který útočník do těla dostane, se rychle vytratí, ale pro tělo je těžké dešifrovat, které signály jsou v těle na víc a než se stihne zregenerovat, ochabnou všechny svaly v těle a na čas ochrne. Oběť má tak dostatek času, aby utekla, nebo si přivolala pomoc.