Špatné firemní období

Mnoho firem zažívá ne příliš dobré období, protože to může nastat každému z nenadání. Někdy se jde ze situace dostat, ovšem někdy bohužel dojde k zániku.

Špatné firemní období

Jde z něj vybruslit?

Na trhu je naprosto přirozený koloběh, při kterém jistá část firem zaniká a další část jich vzniká. Přeci jen udržet firmu, aby byla prosperující a měla dostatečné výdělky není někdy vůbec nic jednoduchého. Přeci jen trh je místo, kde nikdy přesně nevíte, co se může dít. Proto bohužel klidně může nastat období, kdy celkové příjmy budou i přes naši snahu v mínusu. Příčiny můžou být různé, ale vždy by mělo být naší prioritou udržet se a dostat se zase do období zisku.

prázdné kapsy

Samozřejmě záleží vždy na konkrétní situaci, podle které se musíme zařídit a snažit se najít správné východisko. Je proto dobré se posadit a spočítat veškeré hospodaření, jak na tom aktuálně skutečně jsme. Následně musíme vyhodnotit, jestli je takový vývoj dlouhodobě udržitelný. V lepším případě je, a proto se vyplatí vydržet těžké časy, snažit se optimalizovat chod a následně v lepším období nahnat veškeré finanční ztráty zpět a obnovit skvělé fungování.

Likvidace

Bohužel může nastat i ten horší scénář, kdy právě už nebude cesty ven a nejlepším řešením bude zánik společnosti, aby se ztráta pouze neprohlubovala více a více. Jistě víte, že založit společnost není žádná sranda, a to samé platí i o jejím zrušení. Hodně lidí nechce být ani při její likvidaci, protože přeci jen je to náročné rušit něco, do čeho jste vložily mnoho času a hlavně peněz. Likvidace společnosti s.r.o. převezme celý tento náročný proces za Vás, takže se snadno vyhnete všem nepříjemnostem.

krachující prostory

Stačí totiž zaplatit malou finanční částku a společnost vše zařídí za Vás, kdy na sebe klidně Vaši firmu může nechat přepsat. Cena se pohybuje někde od 15 000 Kč, protože přeci jen tato služba je poměrně rozsáhlá a dá hodně práce. Zaměstnanci ji provedou přesně podle zákonu, a proto na konci bude kompletně firma zlikvidována a nebudou Vás zbytečně doprovázet žádné její pozůstatky. Vy tak můžete třeba začít s novým podnikáním.