Získejte přehled o každé své koruně

Přinášíme přehled tří šikovných možností, které jsou přímo z českých rukou. Některé jsou známé po celém světě, všechny vám ale pomohou ušetřit třeba na skvělou dovolenou.
peníze na rozpočtu.jpg 
eÚčty
 
Jednoduše použitelná je online aplikace eÚčty. Primárně běží na webu, ale příjmy a výdaje můžete zadávat (prozatím jen) z Androidu. Data na web lze nahrávat ručně, nebo importem výpisů, či souborů v csv, které by vám měla vygenerovat banka i přímo v internetovém bankovnictví. Tato aplikace se nepřipojuje přímo, což může přispět k bezpečí vašich dat.
 
Na internetových stránkách si můžete vyzkoušet demo účet, není třeba se přihlašovat, jen zde vidíte eventuální přehled historie fiktivního zákazníka a co vše vám eÚčtynabízejí. Možné je zde mít přehled nad správou hypotéky a do budoucna se plánuje i možnost fakturace pro drobné živnostníky. Aplikace je zcela zdarma, ale plánované projekty je možné finančně podpořit.
 
Spendee a Wallet od BudgetBakers
 
Další dvě aplikace, také z českých dílen, mají celosvětový rozsah a sdílení dat s tísicemi bankovníchinstitucí z celého světa. Od toho se také odvíjí vysoký důraz na bezpečnost a případná komunikace aplikace s bankou je šifrovaná.
výpočet z grafu.png 
Opět je možné, kromě přímého spojení s internetovým bankovnictvím, importovat mimo jiné csv (např. Excel) a ručně zadávat data. Wallet v základní verzi nabídne třídění do podkategorií, které lze využít jako seznam pro nákup, kam si můžete zaznamenávat ceny a sledovat útratu přímo během nákupu.
 
Spendeea Wallet od BudgetBakers je možné nastavit do českého jazyka a v ČR propojit například s Raiffaisen bank, ČSOB, Českouspořitelnou, UniCredit Bank, Fio Bank, PayPal, Equa Bank Personal, Sberbank, mBank, Payoneera dalšími. Obě je možné spustit v Androidu, iOS a online.
 
Placené verze mají něco navíc
 
S placenými verzemi přichází možnost sdílet data nejen právě s bankami, například při bezhotovostních platbách a následné automatické kategorizaci jednotlivých položek, ale nabídne se i možnost propojení s jinými uživateli. Funkci ocení každý, kdo se dělío příjmy a výdaje, ať už ve společné domácnosti či při práci na společných projektech.
 
Placené verze stojí od 45 Kč měsíčně, přičemž si můžete vyzkoušet i týdenní zkušební verzi zdarma.
 
Pokud budete mít přehled o jednotlivých položkách, uvidíte snadno sami, kam se poztrácí drobné a na čem by se dalo ušetřit. Získáte také přehled pro plánování rozpočtudopředu a tak každou korunu posílat na své místo.